PERONA TUR

DOĞU KARADENİZ YAYLA TURLARI

Kaçkar Zirve Trans Turu

Fiyat

18.000.00

Süre

6 Gün

Tour Tipi

Tur Bilgileri

Rize Kaçkar Yaylaları – Kaçkar Zirve Trans Turu

kaçkar  zirve trans turu Kaçkar Dağı 3937 mt yüksekliğiyle ülkemizin 4. yüksek dağıdır. Kaçkar Dağları sahip olduğu doğal ve kültürel değerlerle dünyanın korunması gereken en önemli 200 ekolojik bölgesinden biri ilan edilmiştir. Türkiye’de aktüel buzul aşındırmasının görüldüğü ender yerlerden biri olan Kaçkar Dağı ve çevresi, fauna açısından da oldukça zengindir. Özellikle bölge flora açısından 2500 bitki çeşidini barındırmaktadır. Bunlardan 300 çeşidinin sadece Türkiye’de 160 çeşidinin de sadece Kaçkar Dağları’nda yetiştiği tespit edilmiştir. Ayrıca literatürde Türkiye’nin tek ılıman kuşak yağmur ve sis ormanları (boreal) olarak tanımlanan, Doğu Karadeniz’in Doğal Yaşlı Ormanları, biyolojik çeşitlilik bakımından eşsiz doğal zenginlikler sunmaktadır.

1. Gün RİZE-FINDIKLI-BARHAL HEVEK OLGUNLAR KÖYÜ

kaçkar  zirve trans turu 1.gün; Rize Hava alanında gruplarımızı  karşılayarak başlıyoruz. Sahil yolunu kullanarak Rize fındıklı ilçesine ulaşıp kamp ve zirve günü için alışveriş molası yaparak tarihi Laz konaklarının bulunduğu Çağlayan vadisi üzerinden Marsis dağı eteğindeki Salıkvan yaylası ulaşıyoruz. Vaktimize ve hava koşullarına göre yeşil göle keyifli bir yürüyüş yapabiliriz. Kaçkar dağları silsilesinden Karadeniz’i seyretme keyfimizde olacak. Araç yolumuza Yüksekoba köyünden Barhal vadisine inerek barhal kilisesini ziyaret edip olgunlar köyüne doğru konaklayacağımız dağ otelimize ulaşarak günü tamamlıyoruz.

2. Gün OLGUNLAR -HASTAF YAYLASI- DİLBERDÜZÜ

kaçkar  zirve trans turu 2.gün; Sabah kahvaltımızla güne başlayıp Hevek köyü (Yaylalar) Olgunlar yaylasından yola çıkıyoruz. Olgunlardan ayrılıp zirve rotamızda ana kamp alanımıza Hastaf, Dilberdüzü rotasını kullanarak yürüyüşümüze başlıyoruz. Kampta kullanacağımız yedek eşyalar ve ihtiyaçlarımız katırlarla yola çıkacak. Saat 5:00 sularında kamp alanımıza ulaşarak günü dinlenerek tamamlıyoruz Akşam yemeğimizden sonra Kaçkar zirve faaliyetimiz için sizlere teknik  bir bilgilendirme toplantısı yapıyor olacağız

3. Gün DENİZ GÖLÜ, KAÇKAR DAĞI ZİRVESİ 3937 mt

kaçkar  zirve trans turu 3.gün;  Sabah kahvaltımızın ardından saat :5:00 gibi yürüyüşümüze başlıyoruz. 30 dakıkalık bir yürüyüşten sonra ufak bir mola veriyoruz.
güneşin doğuşunu izleyip. Yolumuza devam ediyoruz sonra Deniz Gölüne varıyoruz ufak su ve fotoğraf molası verdikten sonra 3600 mt yükseklikteki Karar Noktasına geliyoruz Geri dönmek isteyenler burada kararını veriyor. Karar veremeyenler için biz karar veriyoruz. karar verdikten sonra Kaçkar dağı 3937 mt‘ zirveye doğru dik yürüyeşe yürüyüşe başlıyoruz ve kısa bir balkon geçişimizden sonra zirveye varıyoruz .Havanın ve zamanın durumuna göre Zirvede mola verip dilberdüzü ana kamp alanımıza dönüşe geçiyoruz.Akşam yemeğinden sonra zirve kutlaması yapıp günü kampta tamamlıyoruz.

4. Gün SERBEST GÜN

kaçkar  zirve trans turu 4.gün; güne kahvaltımızla başlayıp dilberdüzü Hastaf yaylası parkurunu kullanarak olgunlar yaylalar köyü pansiyonumuza varıyoruz günü yaylada dinlenerek  ve yayladaki  yerel yaşantıya katılarak günü  tamamlıyoruz

5. Gün KÖRAHMET GEÇİDİ ,PALAÇKUR,.AVUSOR YAYLASI

kaçkar  zirve trans turu 5.gün; Sabah kahvaltımızın ardından Körahmet köyüne doğru kısa bir araç yolculuğu ile başlıyoruz ,kısa bir fotoğraf molamızın ardından Körahmet yaylasına doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Yayla da kısa bir mola verdikten sonra Palaçkur geçidine doğru yürüyüşümüze devam ediyoruz. Palaçkur geçidine ulaşarak Öğlen yemeği ve molamızı veriyoruz ardından Kemerli Kaçkar zirvesinin eteklerinde ki patikayı kullanarak Avusor yaylasına Büyük göl rotasından inerek Kaçkar Trans rotamızı pansiyonumuza ulaşarak tamamlıyoruz.

6. Gün , AYDER YAYLASI, ÇAT VADİSİ, RİZE

kaçkar  zirve trans turu 6.gün; Güne geç kahvaltımızla başlayıp Fırtına vadisine doğru aracımızla inişe geçiyoruz. Ayder yaylasında kısa bir gezintimizde olacak. Çamlıhemşin’e ulaşıp Çat vadisinde yer alan Çinciva köyünü, tarihi taş köprüleri ve gezip Fırtına deresinin serin sularında rafting yaparak Rize havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Kalkış saatine göre sizleri hava alanına bırakarak vedalaşıyoruz.

YANINIZA ALMANIZ GEREKENLER

Sırt çantası: günlük kullanım için 20-25 lt.
Ayakkabı: yürüyüş ayakkabısı ve 1 adet spor ayakkabısı
Mont ve Anorak: su ve rüzgar geçirmez hafif bir mont (anorak) ve ince bir polar

Üst Giysi: sırtınızda ter tutmayan, spor için üretilmiş tişörtler
Alt Giysi: rahat kesimli, erken kuruyan malzemeden yapılmış, yürüyüş pantolonu ve kısa pantolon (spor için uygun alt kıyafetlerde olur)
Şapka: yaz mevsimi için üretilmiş

Fener kafa veya el lambas

Baf: gün içerisinde ani sıcaklık değişikleri olabilir. İnce malzemeden yapılmış bir bere bulunmasında fayda var.
Yağmurluk: panco tarzı sırt çantanızı da içine alacak genişlikte olmalı.
Çorap: spor yapmak için tasarlanmış olmasını tercih edin.
Şort-mayo-bikini-plaj havlusu, su ayakkabısı: dere, buzul göllerde ve raftingde ihtiyacınız olacak.

Baton, yürüyüş ve tırmanışlarda dengenin sağlanması yükün hafifletetilmesi amacıyla kulanılan teknik yürüyüş değeneği.

Cildi hassas misafirlerimiz güneşin yakıcı sıcağından korunmak için koruyucu krem alabilirler.

Polen, arı, böcek vb. alerjik durumunuz var ise doktorunuzun tavsiye ettiği veya kullandığınız ilaçlarınızı yanınızda bulundurun (rehberlerimizde genel olarak hazırlanmış ilk yardım çantası bulunmaktadır).

**Faaliyetimiz yüksek ırtıfa faaliyetidir. Kronik kalp, ciğer, kas, eklem, kemik vb hastalıkları olanlar için uygun değildir. Tedavi görüp kendinizi uygun görseniz dahi doktorlarınıza danışmadan katılmamanızı öneriyoruz. Bu durumlardan ötürü doğacak sorunlarda sorumluluklar ve masraflar size aittir.

Dahil/Hariç

 • Profesyonel Rehberlik
 • 2 Gece kamp
 •  5 Sabah Kahvaltı
 •  5 Aksam Yemeği
 • Rizeden başlayıp Rizede biten Her türlü Ulaşım Transferleri
 • .3 Gece konaklama
 •  4 Öğle Yemeği
 • Kamp Malzemeleri, Çadır-Uyku Tulumu-Mat..
 • Rizeye Kadar Araç ve Uçak Ulaşım Giderleri
 • Milli park giriş ücretleri
 • ilk gün öğle yemeği son gün öğle ve akşam yemeği
 • Rafting
 • İlk gün sabah kahvaltısı

Benzer Turlar

İnceleme Puanları

Henüz yorum yok

"Kaçkar Zirve Trans Turu" hakkında 2 düşünce

 1. Mustafa Çakıroğlu 12/05/2024

  Kaçkar zirve rotası güzel bir deneyimdi. Tur planlaması gayet keyifliydi bir sorun yaşamadık. Ali abi için ayrı not düşmek isterim. Ticari kaygıdan uzak sadece bizim iyiliğimizi düşünen mükemmel temiz kalpli bir insan.. Sadece Kaçkar zirve yapmadık Ali abi gibi bir insanı kazanmış olduk
  Teşekkürler

 2. Fatma Gül Yanık 12/05/2024

  Sevgili Perona Tur’a böyle bir etkinlik düzenledikleri için teşekkür ederim. Keyifli, zorlu, adrenalini yüksek bir macera yaşadık zirveye tırmanırken. Kendilerinden yeni zirve rotalarını dört gözle bekliyoruz.
  Sevgiler

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

 • Quality
 • Location
 • Amenities
 • Services
 • Price

Rezervasyon Yap

lütfen önce tarihi seçin

Havaalanı Transferi

1.000.00

Rezervasyonunuz için transfer işlemi istiyorsanız lütfen işaretleyiniz.

Tercuman

1.000.001.000.00

Rezervasyonunuz için tercuman talebiniz varsa lütfen işaretleyiniz.

Son Dakika Fırsatları

Ağrı Dağı Zirve Turu

Ağrı Dağı Zirve Turu

 17.500.00 
Altıparmak laz Geçitleri

Altıparmak laz Geçitleri

 3.000.00 
Pokut – Huser Turu

Pokut – Huser Turu

 400.00 
× Canlı Destek