PERONA TUR

DOĞU KARADENİZ YAYLA TURLARI

Pokut – Huser Turu

Fiyat

400.00

Süre

1 day

Tour Tipi

Tur Bilgileri

Rize Yaylaları bugün dünyanın en turistik ve en değerli şehirleri arasında yer almaktadır. Şüphesiz kenti en değerli şehirlerden birisi yapan şey, kentin çok kadim zamanlara dayanan tarihi ve o tarihin günümüzde yaşayan yanlarıdır. Bu nedenle Rize yayla turları pek çok ayrı başlığa sahiptir. Bunların en başında ise Rize denildiğinde, şehrin silueti konumundaki Tarihi yaylaları dır.

Tarihi çok eskilere dayanan,Rize kültür turları arasında en uğrak noktalar arasında yer almaktadır. Bugün Çamlıhemşin ilçesine bağlı olan Pokut Yaylası bu Tarihi Mirasın ’nın merkezi noktasındadır. Pokut Yaylası, pokut ve sal yaylası, Ayder yaylası, avusor yaylası,Koçdüzü Yaylası, Hemşin Yaylası,Gito Yaylası, gibi saymakla bitmeyecek kadar çok tarihsel yapı ve alan bu Tarihi içerisinde yer almaktadır.

TUR PROGRAMI

POKUT YAYLASI-SAL YAYLASI-AVUSOR YAYLASI-HUSER YAYLASI

Turumuz rize merkezde sabah saat 09.00 da başlamaktadır.Sizi Karşılayacağımız Aracımızla Rizeden kalkış yapıp Çayeli Ve Pazar tünellerini Geçtikten sonra ağırlaştırılmış bir rota ile sizleri ardeşen Fırtına Vadisinin güzelliklerinden mahrum etmiyor,bu vadiyi görme imkanlarını sunuyoruz. 17 ve 18. yüzyıl önce yapılmış tarihi Çamlıhemşin Kemer Köprülerinin aralarından geçip, çamlıhemşin ilçesine bağlı çinçiva köy merkezinden Şenyuva İstikametine seyrimiz devam etmekte olup varış noktamızın ilk durağı Şenyuva da 30 dk mola verip,turumuza kaldığımız yerden devam edip tarihi çamlıhemşin yaylalarına doğru yol alıyoruz.90 dakikalık bir araç yolculuğumuzdan sonra Tarihi pokut Yaylası na varıyoruz. Pokut Yaylası nda 30 dk sürecek olan yemek molamızın ardından 20 dk lık bir sağlık yürüyüşü yapıp Sal yaylasına varışımızı yapıyoruz.Doğal Güzelliklere Sahip Pokut Ve sal Yaylasının O güzel anlarını sizlere 1 saatlik bir zamana sığdırdıktan sonra rotamızı Çamlıhemşin Bölgesine doğru yola çıkıp çamlıhemşinin o güzel kemerli köprülerini tekrar sizlere görme imkanı sunup rotamızı ayder yaylasına doğru çeviriyoruz.

Ayder yaylasında 30 dk lık bir seyir görüşü molamızda doğal güzellikleri sizlere yaşattıktan sonra,Bir sonraki Rotamız Olan Avusor Yaylasına Doğru yola çıkıyoruz.45 Dk lık bie seyir molamızdan sonra .varış noktamız olan Huser Yaylasına doğru yola koyuluyoruz.Filmlere Ve Kapak Fotoğraflarına Konu Olan,Huser Yaylası Gün batımını izlettiriyoruz.Bu seyri Dünyada Bulamayacağınız Bir seyir olacagına idda ettikten sonra hatıralarınızda bu anıyı yaşattıktan sonra buluşma noktamız olan Rizeye Dönüş Sağlıyoruz…..Bir sonraki turlarımızda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz..

Dahil/Hariç

Benzer Turlar

İnceleme Puanları

Henüz yorum yok

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

  • Quality
  • Location
  • Amenities
  • Services
  • Price

Rezervasyon Yap

lütfen önce tarihi seçin

Son Dakika Fırsatları

Ağrı Dağı Zirve Turu

Ağrı Dağı Zirve Turu

 17.500.00 
Altıparmak laz Geçitleri

Altıparmak laz Geçitleri

 3.000.00 
Avusor – Huser Turu

Avusor – Huser Turu

 300.00 
× Canlı Destek