PERONA TUR

DOĞU KARADENİZ YAYLA TURLARI

Mestia Svaneti Turu

Fiyat

22.500.00

Süre

7 Gün

Tour Tipi

Tur Bilgileri

Svaneti ,Pek azımızın adını duyduğu, daha azımızın ise seyahat planları arasında yer alan masallarda geçen bölgesi Svaneti, Gürcistan ,ın kuzey ucuna uzanan Kafkas Dağları’nın kadim halkı Svanlar’ın yüzyıllardır yaşadığı bir bölge. Svanlar’ın yeşil memleketi ,’Anka Kuşu’nun ülkesi, gizli cennet vadileri, vahşi buzulları, coşkun akan akarsuları ve ulaşılması zor yüksek zirveleri ve Büyüleyici doğası ile beraber Orta Çağ mimarisi ve yaşantısından izler sunan Svaneti, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan anka kuşunun masalardaki ülkesi…

 

TUR PROGRAM:

1.GÜN BATUM – KOBULETİ  – ZUGDİDİ

Mestia Svaneti Turumuza Rize havaalanın da buluşarak Gürcistan’ın, Sagramelo bölgesinde yer alan Svan dağlarında ki yapacağımız doğa gezilerimiz için yolculuğumuza başlıyoruz. Sarp Sınır Kapısından giriş işlemlerimizi tamamlayıp Batum kent merkezine ulaşıp kentte gezintiler yapıp öğlen yemeği molamızıda yaparakyolculuğumuza devam ediyoruz. Kobuleti, Poti ve Zugdidi güzergahından yol alıyor olacağız.Zamanımıza göre denizde yüzme molası da verebiliriz. Zugdidi kentine ulaşıp son Megrel hanedan Dadyani sarayını ve Aneklia kasabasını ziyaret ederek günü tamamlayıp konaklayacağımız otelimize yerleşip akşam yemeğimizi yiyerek günü tamamlıyoruz.

2.GÜN SHDURGA ŞELALESİ (BEÇKO ŞELALELERİ)

Kahvaltımızın ardından Svaneti Mestia ya doğru yola çıkıyoruz. Mestia‘ ya varmadan Mazaeri vadisinde yer alan Usba dağının buzullarıyla beslenen onlarca şelalenin bulunduğu bölgeyi gezmek üzere ana yoldan ayrılıyoruz. Beçko köyünün üstünde çayırların bitiminde aracımızdan ayrılıp Mazeri ve Usba dağları seyri ile şelalelere doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Bölgenin en büyük şelalesi olan Shdugra şelalesini seyredeceğimiz alana ulaşıp dileyenlerle şelalelerinin üst kısmına da çıkıyor olacağız. Bu vadideki yürüyüşümüzü tamamlayıp aracımıza dönerek Mestia kasabasın da konaklayacağımız otelimize yerleşerek günü tamamlıyoruz.

3.GÜN CHAALADİ BUZULU YÜRÜYÜŞÜ

Mestia Svaneti turumuza Sabah kahvaltısının alınmasının ardından saat 09:00 da Chaaladi Buzulu yürüyüşü için yolculuğumuza başlıyoruz. 11 km lik uzunluğun da olan buzula ulaşmak için aracımızla yol alabildiğimiz kadar yol alıp yürüyüşümüze başlıyoruz. Yaklaşık olarak 3 saatlik yürüyüşümüzün ardından (Grup Temposuna Bağlı Olarak) buzula varıyoruz. Fotoğraf çekimlerinin ardından aracımıza dönerek Mestia ya dönüyoruz. Svan dağcı Mishel Kergiani Dağcılık müzesini, bir çok Svan evi ve kulelerinin bulunduğu mahallenin sokakların da gezintiler yaparak günü tamamlıyoruz.

4.GÜN USHGULİ GEZİSİ

Kahvaltımızın ardından bölgenin en yüksek hatta Avrupa’nın en yüksek köyü kabul edilen ve tarih de Svan halkının en büyük Klanının yaşadığı Ushguli köyüne doğru arazi araçlarımızla yola çıkıyoruz. Uzun bir araç yolculuğuyla ulaşacağımız köye giden yol güzergahında fotoğraf ve ihtiyaç mollalarımız da olacak. Köye ulaşıp aracımızdan ayrılarak kısa bir dinlence yaparak Gürcistan’ın en yüksek dağı olan Svanca dokuz anlamına gelen görkemli Shkhara dağının buzuluna doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüş süremizi sizlerin isteğine göre planlıyor olacağız. Dilerseniz bu çayırlarla kaplı vadiyi at safari şeklinde de yapa biliriz (zaman tasarrufu sağlayıp buzula ulaşa biliriz).Yürüyüşümüzü Ushguli köyüne dönerek tamamlayıp öğlen yemeğimizide burada ki şirin restoranlarda yiyerek Svan külleriyle kaplı sokaklarda çevre gezilerimizi yapıp Mestia ya dönüyoruz. .

5.GÜN TETNULDİ – ZURULDİ

Kahvaltımızın ardından bu günkü gezi programımız Mestia kasabasında yer alan kayak merkezleri olacak. Kayak merkezlerinden Svan dağlarının görkemli zirvelerini ve eşsiz manzaralar seyrediyor olacağız. İlk gezi durağımız Tetnüldi kayak merkezi olacak 3130 m rakımda bulunan bu kayak merkezinden Usba dağının uzantılarını ve manzarasının keyfini çıkardıktan sonra kasabaya dönüp öğlen yemeği molamızı yaparak Zuruldi kayak merkezine çıkıyoruz. Telesiyejle üst istasyona çıkıp Tednuldi, Usba, Mazeri Laila zirvelerini seyredip Savan dağlarını panoramik görüntüleriyle bol bol fotoğraflar çekip,Mestia Müzesini de gezerek günü tamamlayıp otelimize dönüyoruz.

6.GÜN MESTİA – KUTAİSİ

Kahvaltımızın ardından Mestia kasabasında ayrılıp Kutaisiye doğru yola çıkıyoruz. Yok güzergahımız da Nokalakevi antik kentini, Martvili kanyonunu ve Promete mağarası gezilerimizi yapıyor olacağız. Kutaisi kent merkezinde konaklayacağımız otelimize ulaşarak yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz için Rioni nehri kenarında ki restoranları tavsiye ediyor olacağız.

7.GÜN KUTAİSİ – BATUM – RİZE

Kahvaltımızın ardından Gelati manastırını gezmek için yola çıkıyoruz. Manastır gezimizi tamamlayıp kent merkezinde yer alan Bagradi Katedralini gezip kenti kuş bakışı seyredip Beyaz köprüyü, Galaktion heykelini ve Kolha Çeşmesini de görüp Batum’a doğru yol alıyoruz. Zamanımıza göre kısa bir kent gezisi yaparak Sarp sınır kapısından ülkemize dönüyoruz. Uçak kalkış saatimize göre bir hafta süren Kafkas dağlarının bir kısmını oluşturan Svan dağlarını; yürüyüşlerle, doğasıyla ve tarihiyle yaşatacağımız gezi programımızı tamamlayıp sizleri Rize havaalanına bırakarak vedalaşıyoruz. (20.00 dan sonraki uçuşunu tercih etmenizi tavsiye ediyoruz)

PERONA TUR NOTU

*Rehberiniz hava durumu, doğa felaketleri vb nedenlerinden ötürü programlarda değişiklik ve iptal etme hakkına sahiptir

*Gürcistan gümrük geçişleri 2018 yılı itibariyle yeni tc kimlik kartları ve pasaportlarla yapılmaktadır.

*18 Yaş altı tek ebeveyni ile geçiş yapması için yanın da olmayan ebeveynin noter tasdikli muvafakat namesi olması gerekmekte. Pasaporta sahip ise ve ebeveyniyle aynı soyad ta ise geçiş izni verilmekte.

*Kullanılması zorunlu olan ilaçların mutlaka reçeteli vy raporlu olup doktorunuzun ve hastane yöneticisinin (başhekim-yazı işleri) ıslak imzalarıyla onaylanıp yanınızda getirmeniz gerekmektedir.

*Gümrük geçiş işlemlerinde bu uyarılarımızdan ötürü sorun yaşarsanız tarafımızca sorumluluk kabul edilmeyecektir. Avrupa gümrükleriyle kıyaslama yapmayın lütfen.

REHBERLER

rehberlerimiz, sosyal ilişkileri güçlü, gezi yapılacak bölgeleri araştırmacı bir ruhla inceleyen, sizlerin bölgeyle özdeşlik kurmanızı sağlayacak olan ve yöreyi çok iyi bilen bölge insanlarıdır. Onlarca kez yaşamış oldukları tur deneyimlerinden dolayı yöreye oldukça hakimdirler.

ULAŞIM

gruplarımız 15 kişiyle sınırlı olduğundan dolayı tüm katılımcıları bulundukları şehirden alıp ortak bir ulaşım olanağı sağlamamız maalesef pek mümkün olamamakta. Dolayısıyla, gruplarımızla lokal gezi yaptığımız bölgede buluşmak zorundayız.

YANINIZA ALMANIZ GEREKENLER

*Küçük bir sırt çantası (günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
*Yürüyüş ayakkabısı (bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği iyi olan)
*Spor ayakkabı (yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı)
*Yağmurluk (tercihen panço da olabilir)
*Sweat-shirt (uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
*T-shirt (sentetik, teri üzerinde tutmayan)
*Pantolon (sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
*Şort (sıcak günler için yada şort olabilen pantolon)
*Mayo, havlu ve plaj terliği (buzul göllerine, derelere, Karadeniz’e veya kaplıca girmek için)
*Flash bellek (tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)

İLKE VE ŞARTLAR:

Turumuza kesin kayıt için gerekenler:
Katılımcıların kimlikte yazılı şekilde tam adı-soyadı
Zorunlu seyahat sigortası ve tur dosyası için TC kimlik numaraları
GSM numaraları, mail adresleri
Tur bedelinin %30’u kadar kapora alınır, geri kalan tura çıkmadan en geç 2 hafta önce ücret talebi edilir

Dahil/Hariç

 • Rize, Batum, Mestia Arası Ulaşım giderleri
 • 4 gece HBKonaklama (2,3,4,5. günler )
 • Araç içi ikramlar (su- çay-kahve)
 • Seyahat sigortası-Yurtdışı sağlık sigortası
 • Rehberlik
 • Rize Batum havaalanı ulaşım giderleri
 • müze ve milli park giriş ücretleri
 • İlk gün kahvaltı son gün akşam yemeği

Benzer Turlar

İnceleme Puanları

Henüz yorum yok

Yorum Ekle

Your email address will not be published.

 • Quality
 • Location
 • Amenities
 • Services
 • Price

Rezervasyon Yap

lütfen önce tarihi seçin

Havaalanı Transferi

1.000.00

Rezervasyonunuz için transfer işlemi istiyorsanız lütfen işaretleyiniz.

Tercuman

1.000.001.000.00

Rezervasyonunuz için tercuman talebiniz varsa lütfen işaretleyiniz.

Son Dakika Fırsatları

Ağrı Dağı Zirve Turu

Ağrı Dağı Zirve Turu

 17.500.00 
Altıparmak laz Geçitleri

Altıparmak laz Geçitleri

 3.000.00 
Pokut – Huser Turu

Pokut – Huser Turu

 400.00 
× Canlı Destek